<<>>

Linas Jusionis

AUTORIAUS DARBAI:

Ekspedicija, 115x150cm, akrilas, drobė, 2011
Buveinė. Iš ciklo „Vyksmo vieta“. 100x140 cm. 2011
Dar pažiūrėkime ten / Look a little more over there. Iš ciklo „Vyksmo vieta“. 130x170 cm. 2012
Persekiojimas. Iš ciklo „Vyksmo vieta“. 100x120 cm, , akrilas, drobė, 2011
Apsikeitimas. Iš ciklo „Vyksmo vieta“. 160x200 cm. 2012

APIE:

Linas Jusionis
Gimė: 1986
Studijos: 2007-2011 Vilniaus Dailės Akademija, BA
2010 Staatliche Akademie der Bildenden Künste Stuttgart
Nuo 2011 Vilniaus Dailės Akademija, MA

TEIGINIAI, RAKTAŽODŽIAI:

Tapyba, minimalizmas, peizažas, kinematografiškumas

NUORODOS:

 

MENOTYRININKO KOMENTARAS:

 

 

 Linas Jusionis kartkartėmis jau pavadinamas prestižiniu menininku. Keli rimtesni apdovanojimai, kelios personalinės parodos svarbiose galerijose ir patekimas į Modernaus meno centro kūrinių rinkinį tam paantrina, tačiau kokia tokios sėkmės priežastis? Ne visuomet pasikliaučiau išoriniais rodikliais, bet Jusionio tapyba tikrai veikia. Koks jos poveikis?

 

Ogi garantuotas. Todėl, kad kaskart žiūrovas turi atlikti ne mažiau nei pusę „darbo“, kad kūrinys „išsipildytų“. Tapytojo drobės regos lauke atsiranda tik vaizdo fragmentas. Intriguojanti dalelytė. Dėl visumos stokos žiūrovas pilną vaizdą turi susikurti pats. Taip pakviečiama jo vaizduotė – vienas galingiausių tikrovės generatorių. Įsivaizdavimo aparatas turi tapti aktyvus ir gyvybingas. Abejingumas neįmanomas, nes taip jau suręstos smegenys.

 

Jei toks fragmentiškas vaizdas atsirastų mėgėjo fotojuostelėje, būtų atmestas kaip nepavykęs kadras. Bet čia tapyba. Preciziška, glotni, daug laiko atimanti. Todėl turi įsijungti. Tokia meninė strategija galėtų būti prilyginta iliuzionistiniam atrakcionui. Tačiau kadangi į suvokimo pratimus įtraukiama ne tik akis (kaip optiniame mene), bet ir intelektas su intuicija, kurie yra mėgėjai kurti istorijas, Jusionio paveikslus žiūrėti vėl ir vėl yra įdomus nuotykis, nors pavaizduota labai nedaug.

 

Monika Krikštopaitytė

KOMENTARŲ