V Vilniaus keramikos meno bienalė atsigręš į kūniškuosius indus

2018-09-04

Rugsėjo 4 dieną, antradienį, 17 valandą, kviečiame į V Vilniaus keramikos meno bienalės „Indo vizija“ atidarymą Lietuvos dailininkų sąjungos „Arkos dailės galerijoje“ (Aušros vartų g. 7, Vilnius).

Indas, kurį nešiojamės kasdien – mūsų rankų delnai. Jis – unikalus. Universalus. Ir visada su mumis. Delnais pasemiame vandenį, įsidedame ir perkeliame maistą, susižeriame smulkesnius daiktus. Rankos ramina, guodžia, laimina. Šie nuostabūs įrankiai yra ir dailininkų naujai kuriamų keramikos indų pagalbininkai.

Mūsų kūnas, jo smulkiausios dalelės, motinos įsčios – taip pat yra indai. Atvėrę savo vidinį regėjimą, suvokiame, kad mūsų pasaulis pripildytas tūrių, talpų, kurie neabejotinai gali būti pavadinti indais. Tokioms kūrybinėms kelionėms dailininkus ir  pakvietė V Vilniaus keramikos meno bienalės „Indo vizija“ sumanytojai.

 

Bienalės kuratorius dailininkas Gvidas Raudonius

Bienalės konkurso vertinimo komisijos nariai:

Audrius Janušonis – dailininkas, III-iosios Vilniaus keramikos meno bienalės premijos laureatas;

doc. Rasa Justaitė-Gecevičienė – dailininkė, VDA Keramikos katedros vedėja;

Egidijus Radvenskas – dailininkas, I-osios Vilniaus keramikos meno bienalės pagrindinės prof. L. Strolio vardo premijos laureatas;

Aurelija Seilienė – menotyrininkė, Panevėžio dailės galerijos parodų koordinatorė;

doc. dr. Raimonda Simanaitienė – menotyrininkė, VDU Menų fakulteto dėstytoja.

 

Komisija vertino 49 dailininkų pateiktas paraiškas. Aštuonios VDA studentų pateiktos paraiškos nebuvo vertinamos. Tai – bienalę lydinti nekonkursinė ekspozicijos dalis.

Kūriniai parodai atrinkti vadovaujantis įtaigaus bienalės temos atskleidimo, meninės idėjos ir jos įgyvendinimo novatoriškumo, ir profesionalaus sumanymo įgyvendinimo kriterijais.

 

Paroda veiks iki rugsėjo 29 d. LDS galerijoje „Arka“, Aušros Vartų g. 7, Vilnius