<<>>

Gustas Jagminas

AUTORIAUS DARBAI:

Debesų tapytoja. 2012.   Drobė, akrilas.    50x60
Карнавала небудет, карнавала нет  (A tributе to Мумий Тролль). 2012. Drobė, akrilas.    60x90
Enjoy the Silence. 2012.   Drobė, akrilas.   60x80
Man patinka,  kaip ji kvepia. 2012. Drobė, akrilas. 50x100

APIE:

Gustas Jagminas
Gimė: 1979-10-17
Studijos: 1999- 2003 m. VDA tapybos bakalauro studijos;
2007- 2010 m. VDA tapybos magistrantūros studijos.

TEIGINIAI, RAKTAŽODŽIAI:

Art brut, polėkis, minties akibrokštai, neoekspresionizmas. Paskutinė diena yra ši. Rytoj jau bus kita diena. Netapysiu rytoj taip kaip tapiau šiandien. Ir šis išgyventas būties laikinumas sukelia paradoksalų polėkį: bėgt į mišką, valkiotis mieste ar ilgai hipnotizuotis gamtoje. Tačiau paprasčiau pasilikt dirbtuvėje ir būtent tapant, šį polėkį išgyventi (beja, kitąsyk - dar tirščiau, intensyviau).

 

Bet gi, toks tapybinis patosas galiausiai nuslūgsta ir atsėlina emocinė frustracija (arba emocinės pagirios). Tada gaivina (auto) ironija, linksmos replikos ar netikėti minties akibrokštai, kuriuos gaudau eskizuodamas. Inspiruoja pati kūryba, gamta, žmonių santykiai.

 

Mokausi iš: Art brut, neoekspresionizmo bei Naujųjų laukinių, iš Algimanto Julijono Stankevičiaus (Stankaus), Vytauto Pakalnio tapybos, bei iš visokių kitokių kūrybos formų, kurios buvo prieš mane. Ne,  krypties nežiūriu, nematau, raizgau nervo gyvenimą popieriuj, seku senas pasakas iš natūrų ir mortų,    ateities žymių, minty akibrokštą svetimą, pamestą žodį trypiu, naujai surastą daiktą dekoruoju sodų žiedais, aimanom, atmatom ir glitėsiais lipšniais natūrą vangiai kandžioju, spardau, paskui gromuliuoju, išspjaunu skanėstą krešuliais perteptą.  Žmonės ragauja, man širdį maudžia o jiems akis ir galvas.

 2013

NUORODOS:

KOMENTARŲ