<<>>

Gabrielė Gervickaitė

AUTORIAUS DARBAI:

Kosminis kūnas. 2011. Popierius, mišri technika, 80x55 cm
Kosmine operacija II. 2012. Popierius, mišri technika. 100x70 cm
Kosminė operacija. 2012. Popierius, mišri technika. 100x70 cm
Žaidimų aikštelė. 2012. Popierius, mišri technika, 70x200 cm

APIE:

Gabrielė Gervickaitė
Gimė: 1982
Studijos: 2011 m. Vilniaus dailės akademija, tapybos specialybės magistrantūros studijos.
2009 m. Nordplus programa, UMEA Universitetas, UMEA dailės akademija, Švedija.
2007 m. Vilniaus dailės akademiją, tapybos specialybės bakalauro studijos.

TEIGINIAI, RAKTAŽODŽIAI:

Kosminė operacija. Man dirbtuvė yra operacinė, kur pjaustau torsais tampančias lipnias juostas, perdėlioju organus ir kaulus. Nagrinėdama santykį tarp kūno kaip medijos ir chirurgijos proceso kaip performanso konstruoju kiborgišką organizmą. Išėjimas į kitą pasaulį. Anestezija. Kūno operavimas tampa kosminiu patyrimu, išskridimu, perėjimu į kitą egzistencijos lygį. Intymumai, erotika. Susidūrus kūnams, apnuoginamos tarp jų esančios hierarchijos, slopintos fantazijos ir ignoruotos fobijos.

NUORODOS:

 

MENOTYRININKO KOMENTARAS:

Gabrielė Gervickaitė puikiai artikuliuoja savo meno išeities tašką, naudojamas priemones ir užduotis. Siekdama išplėsti kūno suvokimą, būtinas medicinines savo kūno transformacijas ji perkelia į meno erdvę, į savo praktikas įtraukia medžiagas iš ligoninių ir replikuoja medicininius veiksmus (formuoti, ardyti, klijuoti, sutvirtinti, perdaryti). Nenorminio kūno represavimas, jo erotiškumo išraiškos, potyrių ir savivokos komplikacijos tampa ne tiek asmeninės istorijos pasakojimu, kiek sudėtingo socialinio kūno metonimija.

 

Didelio formato, lakoniški darbai net nieko nežinantį įtikina savo forma. Lūžtančio ritmo lipnios juostos linijos ar ekspresyvios teptuko šliūžės konstruoja suvaržytas formas, kurios paveikia jau vien pojūčių lygmenyje. Menininkė gerai jaučia spalvą. Ten, kur reikia, išgauna nuodingo ryškumo derinius, o kitur – geba būti beveik monochromiška, itin jautrios spalvinės „klausos“. 

Monika Krikštopaitytė

KOMENTARŲ