<<>>

Jolanta Kyzikaite

AUTORIAUS DARBAI:

Šauksmas, 2010, dr., akr., 200x250
Autoportretas ESSL muziejuje, 2010, dr., akr., 154x207
Instaliacija "Šiaudų sodai" 2012, Meno niša.
Žaidimų kambarys. Kai Bratz svajojo tapti Barbe, 2012, spauda ant dr., akr., markeris156x182

APIE:

Jolanta Kyzikaite
Gimė: 19800630
Studijos: 1998-2002 Bakalauro studijos Vilniaus dailės akademijoje.

2002-2004 Magistro studijos Vilniaus dailės akademijoje.

2012 HSMF Magistrantūros studijų ir doktorantūros skyriaus, meno doktorantė.

TEIGINIAI, RAKTAŽODŽIAI:

Mano tapybos darbai išsiskiria dideliais formatais bei komikso stilistika. Darbų tematiką lemia mane supanti aplinka. Galėčiau išskirti pagrindines tematikas, aplink kurias sukasi mano kūryba: vaikai, kurie atspindi socialinius žmonių tarpusavio ryšius, autoportretiškumas. Neretai šios temos susilieja į vieną bendrą darbą. Vaikai mano darbuose dažni. Tai savotiškas autoportretiškumas, nes tapydama savo dukras noriu įžvelgti dalelę savęs ir visuomenės.Rodomas kasdienis vaikų žaidimas padeda reaguoti į asmenines - vidines problemas, taip pat į šeimos, bendrakultūrinius išgyvenimus ir aktualijas.

 

Perpinant asmeninius išgyvenimus su bendra socialine atmosfera galima pamatyti esminius laikmečio skaudulius, kurie atsiranda iš klaidingo atpažinimo, auklėjimo, žiniasklaidos, interneto įtakos. Piešinių cikle „Ligos istorija“ (2009) dienoraštiniu principu parodau farmacijos pramonės grėsmę ir jos įtaką vaiko raidai. Taip pat, domina ir aktuali Lietuvai emigracijos tema (Laikinas išvykimas, 2010, Vienna-Vilnius, 2011, Skype. Vienna-Vilnius, 2011), kurią atradau gyvendama ir kurdama rezidencijoje Vienoje. Iškreiptos erdvės ir laiko problematika. Šeimos narių komunikacija per elektroninį tarpininką - kompiuterio ekraną, kameros akutę.

 

Autoportretuose bandau rasti save ir savo vietą mene. Taip savo darbuose bandau lygintis su tokiais autoriais ir jų darbais kaip Brigitte Kowanz, David Lynch, Valie Export. Šalia tapybos, taip pat, domina ir kiti raiškos būdai. Instaliacijoje „Šiaudų sodai“ ir objekte „Menininkų peizažai“, sprendžiu tas pačias, jau tapyboje iškilusias socialines problemas - švenčių sampratos iškrypimą – vartotojiškos visuomenės modelį, ar menininko kaip asmens išnykimą, tiksliau jo kaip autentiško asmens nykimą.

NUORODOS:

KOMENTARŲ