<<>>

Monika Dirsytė

AUTORIAUS DARBAI:

Be pavadinimo, 2011, instaliacija. Tai instaliacija, kurią žiūrovas turi stebėti pro durų akutę, negalėdamas nustatyti tikrų patalpos matmenų ir galintis pasitenkinti tik iškreiptu, keistai hipnotizuojančiu vaizdu. Svarbu, kad kiekvienas tai patiria individualiai. Stovėdamas už ribos, bet tuo pačiu atsiribodamas nuo visko kas aplink žiūrovas lieka vienas su kūriniu. Monotoniškas mirgančių kvadratėlių vaizdas, kuris atsikartoja dar ir ant sienos kabančiame televizoriuje, įtraukia ir neleidžia išeiti. O kartais ekrane vietoj žaliai-baltų langelių pasirodantys rožiniai-balti - tai momentas, kuris sudrumsčia monotoniją ir kasdienybę.
Be pavadinimo, 2011, instaliacija.
Be pavadinimo, 2010, instaliacija. Šis darbas - tai instaliacija, kur susilieja tai, kas dirbtina ir tai, kas tikra. Nors, iš tiesų, tai jau irgi mirę. Ryškiai geltona patalpa čia patalpintiems 6 kubams malkų suteikia visai kitokią spalvą bei formą. Iš esmės, tai pavyzdys to, ką aš turiu galvoje sakydama, kad noriu padaryti įspūdį žiūrovui.
SPA, 2012, performansas. Tai performansas, kur aš guliu purvo klane, pasistačiusi sau gėlėmis margintą kambarėlį, tarsi atsipalaidavimui skirtą erdvę, pasipuošusi ir išsidažiusi guliu purvo duobėje. Purvas tarsi malonumo šaltinis, kuriame jaučiuosi laiminga ir atsipalaidavusi. Norėjau perteikti, kaip vidinis purvas, tuštybė, kartais užvaldančios žmogų, ima lįsti į paviršių. Net ir tada kai žmogus pats įsivaizduoja ir priima savo gyvenimą, kaip malonumą, o tuo tarpu aplinkui esantiems, tai pasišlykštėjimo ir užuojautos vertas vaizdas.

APIE:

Monika Dirsytė
Gimė: 1989.06.21
Studijos: skulptūros studijos (IV k.) Vilniaus dailės akademijoje

TEIGINIAI, RAKTAŽODŽIAI:

Emocija, energija, drąsa, kūrybiškumas, paveikumas, įspūdis, spalva, originalumas.    

 

Džiaugiuosi savo studijomis, nes čia jaučiuosi atradusi savo kryptį. Mano darbai - tai instaliacijos, kurias jungiu su performansu, taip pati dalyvaudama savo kūriniuose. Manau, kad nuo pat pirmo kurso ėmiau eiti viena kryptimi, o pernai susiformavo ir visus darbus siejanti idėja. Visus juos vienija tas pats noras drąsa ir energija padaryti įspūdį  žiūrovui, sukurti emociškai paveikų ir vizualiai sudominantį kūrinį. Nesu iš "konceptualistų", kuriems svarbiausia idėja, man svarbiau vaizdinys, kuris veiktų daugiau pasąmoningai, nei verstų mąstyti sąmoningai.

NUORODOS:

KOMENTARŲ